O našem domě seniorů

Samostatné byty s kuchyňskou linkou, vestavěnou skříní a malou zahrádkou cca 20m2 pro seniory

Každý byt je vybavený vlastním sociálním zařízením – sprchový kout. Kuchyňka je plně vybavena. Byt tvoří zvukotěsné příčky. Byty jsou též vybaveny vestavěnou skříní. Okna mají sítě proti hmyzu a na osluněné straně jsou osazeny žaluzií. Každý byt má vlastní schránku na dopisy a vlastní zvonek. Každá bytová jednotka má celkem dva vchody, jeden vstupní a druhý  výstupní přímo na vlastní zahrádku a televizní a internetovou zásuvku. Na každé zahrádce je vysazena sakura japonská, která zpříjemní posezení na zahrádce zvláště v parných dnech a v době květu. V případě potřeby pro Vás zajistíme pedikúru , kadeřnické a jiné služby, společenská místnost se samostatným vchodem.

Bezbariérovost a bezpečí

Celý objekt je navržen bezbariérově, nikoli pro invalidní vozík. Budova se nachází na kraji  obce a sousedí s domy obyvatel obce Hořátev. Je od nás kousek do lesa a nebo k prameni Poděbradky. V obci se nachází obchod se smíšeným zbožím (350 m) a  restaurace (400 m ). Hořátev je moderní  obec 3 km vzdálená od Nymburka. Pravidelné vlakové a autobusové spojení

Asistence/služba správce

Asistence správce funguje zhruba takto, správce je přítomen v pracovní dny od 8.00 hod do 16.30 hod. je to vlastně takový hodinový manžel a taxikář v jednom. Stará se o údržbu areálu, domu a jednotlivých bytů, odveze a přiveze vás dle Vaší potřeby k lékaři, na nákup a ………….

Čas od času slýcháme, že soběstačný senior  asistenci/službu nepotřebuje, ale služba správce  je investice do vlastní budoucnosti.  Soběstačný senior opravdu službu zatím nepotřebujete, může to být zatím jen pohodlný a příjemný bonus,  až bude služby potřeba, nemoc, úraz či pokročilé stáří , bude k nezaplacení  a u nás  vždy dostupná. Jedná  se také o komunitní bydlení což předpokládá, že se klient včlení do komunity seniorů a v době,  kdy správce není přítomen a je mu potřeba pomoci, spoléhá také na dobré vztahy se svými sousedy. To vše, ale předpokládá, že k nám nenastoupí jako přestárlý a nemohoucí, to už si žádné dobré vztahy většinou se sousedy nevybuduje. Pokud k nám nastoupí včas, pak podpora správce, komunity, sociální služby a příbuzných může zajistit bezpečné a pohodlné  dožití  a nebo výrazně zkrátí pobyt ve státním zařízení( většinou domovy důchodců ).

Možnost domácího mazlíčka

V Senior domě jsou  domácí mazlíčci vítáni.

Volnočasové aktivity

Organizujeme společné výlety, a jiné kulturní akce.  Obec organizuje každý měsíc setkání seniorů na místní faře (450 m), v místní hospodě kulturní akce pořádané Sborem dobrovolných hasičů. V obci též působí spolek Sokol, který pořádá různé tělovýchovné aktivity. V okolí Seniordomu nalezneme pramen Poděbradky, řeku Výrovku nebo rybník Hliňovka. Blízké město Poděbrady poskytuje lázeňské služby a v létě bohatý kulturní program.

Terasa se zahrádkou

Součástí každé bytové jednotky je zahrádka cca 20 m2, která může být uzpůsobena dle přání nájemníka. O sekání trávy se Vám postará správce objektu.

Rodinná atmosféra

Jsme malé soukromé zařízení rodinného typu.  V objektu Seniordomu se nachází společenská místnost, která může hostit různá setkání, hrajeme karty a nebo jiné společenské hry. Součástí místnosti je knihovna a společná kuchyňka.

Parkování přímo v areálu

V areálu Seniordomu se nachází i parkoviště pro osobní automobily. Vjezd a výjezd je řešen automatickou bránou, ke které dostanete i vlastní ovladač.